CENTRUM TESTOWE KELLYS SREBRNA GÓRA

Przetestuj wybrany model KELLYS na 24km Tras Enduro Srebrna Góra by Kellys

 

 

Trasy Enduro Srebrna Góra by Kellys są częścią Strefy MTB Sudety, która jest największym i pierwszym w Polsce systemem górskich tras rowerowych o łącznej długości 550km. Swoim zasięgiem obejmuje tereny od Kochanowa do Barda.

WARUNKI

Zapoznaj się z warunkami wypożyczenia i ciesz się jazdą!
Wypożyczalnia prowadzona jest przez PM Bike Eksperts. Do dyspozycji klientów są rowery marki Kellys, które można testować na trasach Enduro i innych szlakach rowerowych Strefy MTB Sudety w Srebrnej Górze.

Szybka jazda krętą ścieżką w zróżnicowanym terenie to prawdziwy sprawdzian zarówno umiejętności kolarza jak i jakości roweru. Dlatego też Dział Rozwoju Produktu rowerów Kellys korzysta z doskonale zaprojektowanych i przygotowanych tras enduro podczas prac nad nowymi modelami. Teraz każdy ma możliwość przetestowania wybranych modeli rowerów marki Kellys w wymagających warunkach.

Oprócz wytypowania odpowiedniej dla siebie trasy ważny jest dobór roweru, który sprosta naszym oczekiwaniom.

Przed wybraniem się do centrum testowego prosimy o zapoznanie się z warunkami wypożyczenia sprzętu.

 • Jedna osoba może wypożyczyć tylko jeden rower na dzień.
 • Przy wypożyczeniu roweru pobierana jest kaucja w wysokości 300 zł.
 • Podczas wypożyczenia roweru należy posiadać przy sobie dokument tożsamości oraz inny dokument ze zdjęciem.
 • Opłata za wypożyczenie roweru wynosi 100 zł/dzień. Dla posiadaczy opasek rocznych “Jeżdżę i wspieram Trasy Enduro Srebrna Góra by Kellys” cena wynosi
  80 zł/dzień.
 • W przypadku uszkodzenia roweru, bądź jego części wynikającego z użytkowania roweru niezgodnie z jego przeznaczeniem, wypożyczalnia naliczy opłatę za usługę naprawy, bądź zakup nowej części do wymiany. Opłata pobierana jest z kaucji, w przypadku, gdy koszt uszkodzenia przewyższa kwotę kaucji wypożyczający zobowiązany jest do pokrycia całego kosztu naprawy lub uszkodzenia.

Regulamin

 1. Organizatorem wypożyczalni jest: Centrum rowerowe PM Bike Experts prowadzone przez firmę EMJanikowscy
  Marek Janikowski
  Zimowa 10/7
  57-215 Srebrna Górze
  NIP 985-172-30-73
 2. Wypożyczany rower jest czysty i sprawny technicznie i w takim samym stanie powinien zostać zwrócony do wypożyczalni.
 3. Aby wypożyczyć rower należy:
  – przedstawić dowód osobisty oraz inny dokument ze zdjęciem,
  – być osobą pełnoletnią,
  – podpisać umowę na wypożyczenie roweru oznaczającą akceptację warunków wypożyczalni,
  – wpłacić kaucję na pokrycie ewentualnych szkód zaistniałych w trakcie użytkowania roweru,
  – wnieść opłatę za wypożyczenie roweru. Osobom będącym pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających rowery nie będą wypożyczane.
 4. Wypożyczający jest osobiście odpowiedzialny za wypożyczony rower.
 5. Zabrania się przekazywania roweru osobom trzecim.
 6. Wypożyczający rower zrzeka się wszelkich roszczeń wobec wypożyczalni z tytułu wypadków, poniesionych szkód lub obrażeń powstałych w trakcie korzystania z wypożyczonego roweru.
 7. Osoba wypożyczająca rower ponosi pełną odpowiedzialność za powstałe szkody od momentu wypożyczenia roweru do czasu jego zwrotu.
 8. Wypożyczający ponosi pełne koszty skradzionego roweru lub jego naprawy.
 9. Za wady ukryte wypożyczalnia nie ponosi odpowiedzialności.
 10. Opłata za wypożyczenie roweru jest pobierana z góry i wynosi 100 zł.
 11. Kaucja zwrotna za wypożyczenie jednego roweru wynosi 300 zł.
 12. Na czas wypożyczenia roweru zostaje pobrana kaucja i sporządzona umowa.
 13. W przypadku nie zastosowania się do zasad obowiązujących w wypożyczalni, pracownik może odmówić wypożyczenia roweru.
 14. Rower należy zwrócić do wypożyczalni w deklarowanym i opłaconym terminie, sprawny technicznie i czysty.
 15. Zwrot roweru po terminie spowoduje naliczenie dodatkowej opłaty zgodnie z cennikiem. W przypadku opóźnienia zwrotu roweru należy poinformować pracownika wypożyczalni.
 16. Dane kontaktowe: Marek +48 509 464 477, Piotrek +48 725 780 232.

Formularz

Zarezerwuj wybrany rower!
Pomyślna rejestracja zostanie potwierdzona mailowo w ciągu 24 godzin od wysłania zgłoszenia.

Opis tras

Dobierz poziom trasy do indywidualnych potrzeb

Ilość kilometrów: 4,20 km
Przewyższenia: -330 m
Stopień trudności: 6/10

GPX: pobierz plik

CZARNA A – CONDITOR LINE

Czyste Enduro – endorfiny i zabawa to czego jest więcej zależy od Waszej prędkości i umiejętności.

Ruszacie od Centrum Rowerowego trasą podjazdową E lub tarpanem. Podjazd trwa około 20 min do 50 min, aż dojedziecie na wysokość około 740m. n.p.m. Trasa A to dropy, muldy, bandy, ale spokojnie na sztywnym też się da, więc śmiało.

Trasa A ma jednak jeden smaczek wariant A1 – Dreamworkers, który zaraz na początku odbija w prawo, jest trudniejszy, ale jak wjedziecie do fosy
to się przekonacie, że było warto.

Trasa A jest również trasą testową Magazynu Bike.

Więcej na stronie: TRASY MTB

TRASA A – CONDITOR LINE

Ilość kilometrów: 3,62 km
Przewyższenia: -330 m
Stopień trudności: 7/10

GPX: pobierz plik

CZARNA B – KELLYS LINE

Kręta, szybka i zdradziecka jak żmija, dość trudna, ale za to ciągle w dół. Zaczyna się tak samo jak wszystkie czarne (przeczytaj opis czarnej A).  Początkowo kręto jednak od połowy można już dobrze się rozpędzić i “polatać”. Następnie przejazd przez rzekę, obok kopalni srebra, ostatnie chwile przyjemności i jesteście przy Centrum Rowerowym. Powrót tak samo jak na A.

Więcej na stronie: TRASY MTB

Trasa B szybko w dół

Ilość kilometrów: 3,98 km
Przewyższenia: -330 m
Stopień trudności: 9/10

GPX: pobierz plik

CZARNA C – SGR LINE

Tu jest wszystko – kręte ścieżki, szybkie proste, ostre podjazdy i jeszcze ostrzejsze zjazdy i kilka wypasionych hopek (dobry lotnik może tu polecieć) drewniane przeszkody można przejechać, dropy ziemne nie!!! Mega bandy, generalnie 4 km czystej zabawy – piękne enduro dla “endurniów” 🙂 i nie tylko.

Początek jak w czarnej B. Po około 400m “singielka” skręćcie na zieloną leśną drogę która powiedzie Was w kierunku Fortu Chochoł Wielki dziś kompletnie zarośnięty. Tam ścieżka odbija w prawo, a następnie po 50 m skręcacie w pierwszą w lewo.

Jedziecie przez teren starych fortyfikacji Chochołów, początek jest interwałowy, potem wjeżdżacie na baterię tarasową gdzie czekają Was 2 pionowe ścianki i kilka nagłych uskoków, później wzdłuż fosy i dookoła Chochoła małego. Następnie wpadacie w mały wąwóz, który był kiedyś tzw. krytą drogą. Dziś już nie trzeba chować się przed ostrzałem, ale trzeba się tam mieć na baczności. Najpierw dwa dropy jeden po drugim, lecimy po 3-4 metry, następnie duża drewniana hopa którą trzeba przelecieć. Po niej stolik. Za druga drewnianą dwa GAPy, kto się nie boi ten leci. Pozostałym polecamy objazd banda z prawej. Następnie banda z lewej i kolejny drop przez dół jak nie masz tu prędkości to nie skacz!!!

Następnie krótko i ostro pod górę przed tablicą z opisem twierdzy skręcacie w lewo w wariant C. Uwaga! Stara trasa C1 jest ZAMKNIĘTA. Wcześniej przed stromym podjazdem możecie odbić w prawo w trasę D, która za fortem Wysoka Skała łączy się z powrotem trasą C. Wariant C1 to ostry zjazd bezpośrednio z fortu wysoka skała. Dotrzecie do niego objeżdżając twierdzę trasą D, a następnie wspinając się asfaltem od Villi Hubertus do samej góry. Jeżeli wybierzecie wariant C to macie fajny singielek z pięknym widokiem, który prowadzi lewym stokiem twierdzy, a następnie na zjeździe łączy się z wariantem C1, końcówka boska – ostro w dół i wiele atrakcji po drodze.

Nim się obejrzysz będziesz już na dole i będziesz chciał wrócić tam jeszcze raz, by pokonać to szybciej i płynniej. To nasz najstarszy odcinek, od końcowego fragmentu C wszystko się zaczęło.

Trasa C nosi nazwę miejscowego klubu kolarskiego SGR Srebrna Góra.

Więcej na stronie: TRASY MTB

Trasa C – esencja

Ilość kilometrów: 6,1 km
Przewyższenia: -230 m
Stopień trudności: 4/10

GPX: pobierz plik

CZERWONA D – RED LINE

Budowa odcinka możliwa, dzięki projektowi społecznościowemu na platformie Polak Potrafi “Trasy Enduro Srebrna Góra – tworzymy rowerowe eldorado”.

Trasy Enduro Srebrna Góra – tworzymy rowerowe eldorado

Partnerem strategicznym projektu została firma Romet. Realizacja możliwa również dzięki SGR Srebrna Góra, Sklep Rowerowy Dobry Rower, RecGlobal, Agromat, Skomar, Reklama Perfect, HCC Components oraz około 350 darczyńcom, którzy nam zaufali i chcieli wesprzeć to wyjątkowe miejsce.

Góra Gołębia, stąd rozpoczyna się trasa. Odcinek kończy się koło Villi Hubertus. Łączna długość to 6 km, dzięki połączeniu z trasą C to prawie 8 kilometrowej ciekawej  i urozmaiconej jazdy.

Więcej na stronie: TRASY MTB

TRASA Red Line

Ilość kilometrów: 6 km
Przewyższenia: +450 m, – 40 m
Stopień trudności: 7/10

GPX pobierz plik

CZARNA E – POLAK POTRAFI

Jak można się domyślać łatwo nie jest, ale za to ciekawie. Zaczyna się dość stromym podjazdem, po drodze mijamy kilka ciasnych agrafek, ścieżka nieustannie się zmienia raz stromiej raz płasko czasem nawet w dół, najważniejsze że nie ma nudy. Przez 6 km charakter trasy zmienia się nieustannie jeżeli nie starcza Wam sił na podjazd na raz, nie martwcie się nasze Ryśki przygotowały punkt wypoczynkowy, w sumie po drodze są 3 miejsca gdzie można usiąść i odsapnąć. Singielek doprowadzi Was po 4 km do głównej bramy. z której rozpoczynają się wszystkie czarne ścieżki, możecie też podjechać jeszcze 2 km, po drodze minięcie magiczne miejsce tzw. jeziorko Herna, potem punkt wypoczynkowy i zdobędziecie szczyt góry Gołębia 810 m.n.p.m., skąd rozpoczyna się linia Red Line i około 8 km jazdy w dół.

Więcej na stronie: TRASY MTB

Trasa E – PODJAZDÓWKA

 

 

Galeria

Oferujemy wiele rodzajów rowerów oraz tras. Sprawdź.

Lokalizacja

KONTAKT

Marek Janikowski
tel. +48 509 464 477

Piotr Kurczab
tel. +48 725 780 232

ADRES

PM Bike Experts

Centrum Rowerowe Kellys
ul. Polna 14
57-215 Srebrna Góra

Adres do korespondencji:
ul. Robotnicza 2
57-200 Ząbkowice Śląskie

Napisz do nas

Masz pytania? Wypełnij formularz.