TRASY MTB

Trasy MTB

12297979_1081802805193881_647238860_o-1024x677Trasy na terenie Srebrnej Góry są częścią Strefy MTB Sudety, która jest największym i pierwszym w Polsce systemem górskich tras rowerowych o łącznej długości 550km. Swoim zasięgiem obejmuje tereny od Kochanowa do Barda.

Opis pozostałych tras znajdziesz TUTAJ

TRASY ENDURO SREBRNA GÓRA by KELLYS

PAMIĘTAJ O OPASCE !

WPŁACAJĄC DAROWIZNĘ WSPIERASZ UTRZYMANIE I ROZBUDOWĘ TRAS ENDURO SREBRNA GÓRA.

WSPIERAJĄC NAS KWOTĄ MIN. 10 zł OTRZYMASZ OPASKĘ MIESIĘCZNĄ.

WSPIERAJĄC NAS KWOTĄ MIN. 100 zł OTRZYMASZ OPASKĘ ROCZNĄ.

 

wersja2017mapa

CZARNA A / A1 - Conditor Line

Czarna A czyste Enduro – endorfiny i zabawa to czego jest więcej zależy od Waszej prędkości i umiejętności. Do początku trasy A dojedziecie podjazdówką E lub tarpanem. Podjazd trwa od 20 do 50 min aż dojedziecie na wysokość około 740 mnpm. Czarna A  to czysta jazda dropy, muldy, bandy ale spokojnie na sztywnym też się da więc śmiało.
Trasa A ma jednak jeden smaczek wariant A1 – Dreamworkers, który zaraz na początku odbija w prawo, jest trudniejszy ale jak wjedziecie do fosy to się przekonacie, że było warto. Trasa wyjeżdża po około 4 km przy Centrum Rowerowym Kellys (PM Bike Experts).

Ilość kilometrów: 4,20 km

Przewyższenia: -370 m, +40m

Stopień trudności: 5/10

GPX (plik do pobrania)

CZARNA B

Kręta, szybka i zdradziecka jak żmija, dość trudna, ale za to ciągle w dół. Zaczyna się tak samo jak wszystkie czarne (przeczytaj opis czarnej A).  Początkowo kręto jednak od połowy można już dobrze się rozpędzić i “polatać”. Następnie przejazd przez rzekę, obok kopalni srebra, ostatnie chwile przyjemności i jesteście przy Centrum Rowerowym. Powrót tak samo jak na A.

 

Ilość kilometrów: 3,62 km

Przewyższenia: -330 m

Stopień trudności: 7/10

GPX (plik do pobrania)

CZARNA C / C1 - SGR LINE

Tu jest wszystko – kręte ścieżki, szybkie proste, ostre podjazdy i jeszcze ostrzejsze zjazdy i kilka wypasionych hopek (dobry lotnik może tu polecieć) drewniane przeszkody można przejechać, dropy ziemne nie!!! Mega bandy, generalnie 4 km czystej zabawy – piękne enduro dla “endurniów” 🙂 i nie tylko.

Początek jak w czarnej B. Po około 400m “singielka” skręćcie na zieloną leśną drogę która powiedzie Was w kierunku Fortu Chochoł Wielki dziś kompletnie zarośnięty. Tam ścieżka odbija w prawo, a następnie po 50 m skręcacie w pierwszą w lewo.

Jedziecie przez teren starych fortyfikacji Chochołów, początek jest interwałowy, potem wjeżdżacie na baterię tarasową gdzie czekają Was 2 pionowe ścianki i kilka nagłych uskoków, później wzdłuż fosy i dookoła Chochoła małego. Następnie wpadacie w mały wąwóz, który był kiedyś tzw. krytą drogą. Dziś już nie trzeba chować się przed ostrzałem, ale trzeba się tam mieć na baczności. Najpierw dwa dropy jeden po drugim, lecimy po 3-4 metry, następnie duża drewniana hopa którą trzeba przelecieć. Po niej stolik. Za druga drewnianą dwa GAPy, kto się nie boi ten leci. Pozostałym polecamy objazd banda z prawej. Następnie banda z lewej i kolejny drop przez dół jak nie masz tu prędkości to nie skacz!!!

Następnie krótko i ostro pod górę przed tablicą z opisem twierdzy skręcacie w lewo w wariant C. Uwaga! Stara trasa C1 jest ZAMKNIĘTA. Wcześniej przed stromym podjazdem możecie odbić w prawo w trasę D, która za fortem Wysoka Skała łączy się z powrotem trasą C. Wariant C1 to ostry zjazd bezpośrednio z fortu wysoka skała. Dotrzecie do niego objeżdżając twierdzę trasą D, a następnie wspinając się asfaltem od Villi Hubertus do samej góry. Jeżeli wybierzecie wariant C to macie fajny singielek z pięknym widokiem, który prowadzi lewym stokiem twierdzy, a następnie na zjeździe łączy się z wariantem C1, końcówka boska – ostro w dół i wiele atrakcji po drodze.

Nim się obejrzysz będziesz już na dole i będziesz chciał wrócić tam jeszcze raz, by pokonać to szybciej i płynniej. To nasz najstarszy odcinek, od końcowego fragmentu C wszystko się zaczęło.

Trasa C nosi nazwę miejscowego klubu kolarskiego SGR Srebrna Góra.

 

Ilość kilometrów: 3,98 km

Przewyższenia: -330 m

Stopień trudności: 8/10

GPX (plik do pobrania)

Czerwona D - Red Line

Budowa odcinka możliwa, dzięki projektowi społecznościowemu na platformie Polak Potrafi “Trasy Enduro Srebrna Góra – tworzymy rowerowe eldorado”.

Trasy Enduro Srebrna Góra – tworzymy rowerowe eldorado

Czerwona D - Red Line

Partnerem strategicznym projektu została firma Romet. Realizacja możliwa również dzięki SGR Srebrna Góra, Sklep Rowerowy Dobry Rower, RecGlobal, Agromat, Skomar, Reklama Perfect, HCC Components oraz około 350 darczyńcom, którzy nam zaufali i chcieli wesprzeć to wyjątkowe miejsce.

Góra Gołębia, stąd rozpoczyna się trasa. Odcinek kończy się koło Villi Hubertus. Łączna długość to 6 km, dzięki połączeniu z trasą C to prawie 8 kilometrowej ciekawej  i urozmaiconej jazdy.

Ilość kilometrów: 6 km

Przewyższenia: -230 m

Stopień trudności: 4/10

GPX (plik do pobrania)

 

CZARNA E - PODJAZDÓWKA

Jak można się domyślać łatwo nie jest, ale za to ciekawie. Zaczyna się dość stromym podjazdem, po drodze mijamy kilka ciasnych agrafek, ścieżka nieustannie się zmienia raz stromiej raz płasko czasem nawet w dół, najważniejsze że nie ma nudy. Przez 6 km charakter trasy zmienia się nieustannie jeżeli nie starcza Wam sił na podjazd na raz, nie martwcie się nasze Ryśki przygotowały punkt wypoczynkowy, w sumie po drodze są 3 miejsca gdzie można usiąść i odsapnąć. Singielek doprowadzi Was po 4 km do głównej bramy. z której rozpoczynają się wszystkie czarne ścieżki, możecie też podjechać jeszcze 2 km, po drodze minięcie magiczne miejsce tzw. jeziorko Herna, potem punkt wypoczynkowy i zdobędziecie szczyt góry Gołębia 810 m.n.p.m., skąd rozpoczyna się linia Red Line i około 8 km jazdy w dół.

Ilość kilometrów: 6 km

Przewyższenia: +450 m, – 40 m

Stopień trudności: 7/10

GPX (plik do pobrania)

Pozostałe trasy MTB w Srebrnej Górze

Niebieska - Muflon

Muflon – kozica sprowadzona z Korsyki może nie tak zadziorna jak mieszkańcy wyspy ale potrafi pokazać rogi….
Taka jest też nasza trasa po której wiedzie w większości nasz wyścig muflon mtb. To czysta klasyka mtb, poezja koniecznie do przejechania najlepiej w suche dni. Zaczyna się na parkingu i prowadzi grzbietami gór sowich aż do przełęczy Woliborskiej początkowo drogą leśną następnie przemienia się w leśny szlak pieszy. Są ostre zjazdy i podjazdy zarówno długie jak i krótkie. Po około 20 km przejedziecie obok naszego Centrum Rowerowego, dobre miejsce na złotego izotonika i pizzę. Później około 5 km pod górę i jesteście z powrotem na Przełęczy Srebrnej przy punkcie dostępowym Strefy MTB Sudety.

Ilość kilometrów: 25,5 km

Przewyższenia: 1195 m

Stopień trudności: 5/10

GPX (plik do pobrania)

Zielona - Jastrząb

To klasyczne MTB w wydaniu “light”. Krótsza wersja Muflona. Trasa zaczyna się od Parkingu na przełęczy Srebrnej i prowadzi cały czas drogami leśnymi. Jest dużo długich zjazdów i podjazdów, bardzo przyjemna, nie długa pętelka.

Ilość kilometrów: 14,8 km

Przewyższenia: 468 m

Stopień trudności: 4/10

GPX (plik do pobrania)

Czerwona - XCO

Aktualnie nieprzejezdna.

 

Żółta - Salamandra

Jeżeli zostawiliście auto gdzieś na parkingu na przełęczy kierujcie się asfaltową drogę w kierunku Nowej Rudy, po około 500 m po lewej stronie zobaczycie most żelazny, który wisi nad nieistniejąca już stacją kolejową Srebrna Góra Twierdza. Tuż za mostem czeka Was długi i szybki zjazd. Po drodze koło mostku mijacie sztolnię samotnika może uda Wam się ja znaleźć. Na końcu zjazdu ostro w lewo i ogień pod górę pod piękny wiadukt Żdanowski. Po 10-15 min podjazdu dotrzecie na piękny punkt widokowy, skąd często startują paralotniarze. Następnie około kilometr w poziomie i jesteście z powrotem na parkingu na przełęczy. Trasa dla początkujących.

Ilość kilometrów: 7,35 km

Przewyższenia: 219 m

Stopień trudności: 3/10

GPX (plik do pobrania)

 

Zgłoś problem!

 

Jeśli napotkałeś / napotkałaś na trasie jakąś przeszkodę, pomóż nam ją usunąć i zgłoś problem przez formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Możesz również sam / sama podwinąć rękawy i sprawić …by jeździło się lepiej!

MEDIA

 

Więcej zdjęć na stronie: Galeria Trasy Enduro Srebrna Góra by Kellys

 

#1 BEST ENDURO MOVIE EVER SREBRNA GÓRA

#2 Poradnik Rowerzysty Górskiego: Trasy Enduro Srebrna Góra

#3 Strefa MTB Sudety – największy w Polsce system górskich tras rowerowych

#4 Strefa MTB Sudety – trasy Srebrna Góra Promo

 

Więcej filmów  na naszym kanale na YT: Trasy Enduro Srebrna Góra by Kellys

 

Pogoda

Transport

Chciałbyś tylko pozjeżdżać? Nie lubisz podjazdów? A może masz ciężki sprzęt, który uniemożliwia podjeżdżanie?

Jesteś w górach i masz okazję poczuć co to prawdziwe kolarstwo górskie 😉

Mamy dla Ciebie propozycje.

Skorzystaj z naszego “tarpana” pod górkę!

Tarpan pod górkę 🙂

Oferta: 

Nasz “tarpan” w sile pociągowej 115 koni mechanicznych pomnożone razy 3 pociągnie pod górkę bez problemu około 20 rowerzystów wraz z rowerami. Plecaki i bidony i batony też się zmieszczą.

Zapraszamy nie tylko tych bez kondycji lub z za ciężkim rowerem, ale przede wszystkim tych którzy chcą nacieszyć się zjazdami na trasach enduro w Srebrnej Górze.

Wszelkie szczegóły i rezerwacje pod nr telefonu lub na miejscu w Centrum Rowerowym Kellys – PM Bike Eksperts ul. Polna 14 – Srebrna Góra.

Tarpany kursują w każdy weekend od 15 kwietnia do 30 października. W godzinach od 9-18.  Jeśli chcesz pojeździć w innym terminie

Zadzwoń i umów się na jazdę:
+48 725 780 232 – Piotr
+48 509 464 477 – Marek

 

Cennik weekendowy:

1 wjazd – 15 zł

Karnet 10 wjazdów – 100 zł (ważny bezterminowo)

 

14480691_1064216167025569_6879406506331110734_o

Pycha Szprycha

Pycha Szprycha dobrze nakarmi pizzą po upojnej jedzie, mamy też złoty izotonik – Pycha Szprycha na FB.

Znajduje się na końcu tras na ul. Polnej 14 (miejsce startu tarpanów). Obok znajdziecie również Centrum Rowerowe Kellys,  tor treningowy dla dzieci oraz dla dorosłych.

 

18582012_1305149676265549_7773578437567972419_n

Baza

PM Bike Experts

Centrum Rowerowe –  TEST POINT CENTER KELLYS
ul. Polna 14
57-215 Srebrna Góra

23916331_1478768005570381_4352423440155752883_o

Lokalizacja

KONTAKT

Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza kontaktowego:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości